Informace o Řecku

Vítejte v Řecku. Řecko je stát ležící v jižní Evropě, rozkládá se na na pevnině i na četných ostrovech, které tvoří jednu pětinu řeckého území. Členitá pobřeží i romantické pláže jsou omývány Egejským, Krétským, Thráckým, Středozemním a Jónským mořem. Na poloostrově Attika se rozkládají Athény, hlavní město Řecka.

Přírodní krásy Řecka jsou neopakovatelné a velmi různorodé. Najdeme zde soutěsky a kaňony, které patří k nejdelším v Evropě, náhorní plošiny, bujné lesy i olivové háje.

Klima převládá typické středomořské, v sezóně s jasnou slunečnou nebo skoro jasnou oblohou a teplotami okolo 30 ˚C. Ve střední a severní pevninské části je klima spíše horské a léta jsou suchá a horká.

Poloostrov Sithoniaje je známý svou divokou a místy až exotickou přírodou a poloprázdnými plážemi. Právě zde, v tomto nádherném prostředí, se nachází krásný hotelový komplex POSEIDON BEACH.

Základní informace o Řecku

Řecká republika (Elliniki Dimokratia)                                                  
další názvy: Ellada, Ellas, Hellas, Graecia (lat.), Greece (angl.)

  • Počet obyvatel: 11 283 tis. (2009)
  • Úřední řeč: novořečtina - řecká abeceda (alfabeta) má 24 charakteristických znaků, používaných např. i v matematice. Přepis řeckých názvů do latinky a cizích jazyků se často liší, proto se nejen v Řecku, ale i na našich stránkách můžete setkat s několika názvy stejného místa
  • Státní vlajka: modrobílá vlajka (z r.1822) se skládá z řeckého kříže a devíti vodorovných pruhů, znázorňujících devět slabik válečného pokřiku z doby protitureckého odboje "Svobodu nebo smrt!"
  • Významné svátky: 1. a 6. ledna, 6. a 25. března, Velikonoční pondělí, 1. května, 12. června, 15. srpna, 28. října, 25. a 26. prosince
  • Časové pásmo: + 1 hodina
  • Hlavní město: Athény
  • Další velká města: Thessaloniki, Patras, Volos, Iraklio, Larisa

Mobilní aplikace Mořský koník On-line

Stáhněte si mobilní aplikaci Mořského koníka, ihned se dozvíte o aktualizaci zpravodajství díky notifikacím.

Google Play

Stáhněte si mobilní aplikaci Mořského koníka na platformě pro Android.

Stáhnout

App Store

Stáhněte si mobilní aplikaci Mořského koníka na platformě pro iOS - iPhone.

Stáhnout